Op. Dr. Nevra  Topalismailoğlu - Jinekolog

G Noktası

Nevra Topalismailoğlu Jinekolog Op.Dr

 

G noktası epey güncel olan ve yeri merak edilen kadınlarda  erojen bir yer. Almanya’da doğan Grafenberg’in tıp literatürüne en büyük armağanı ünlü Grafenberg noktası. G noktası denen bu bölgeyi Prof. Grafenberg bulmuş, ama adını ise kendisi koymamış. Adını 1982 yılında Alice Kahn Nadas “The G-Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality” kitabında bu noktaya G noktası adını koymuş. G noktası kadının en erojen bölgesi, yani en çabuk ve kolay uyarılan bölgesidir.

G noktası nerede?  G noktası nasıl bulunur?

Vajinanın ön duvarında girişten sonraki yolun 1/3’lük kısmının sonunda (girişten yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine (kadının prostat bezine “Skene bezi” denir) temas etmenin mümkün olduğu saat 12 yönünde bir bölge vardır. İşte bu bölge G noktasının bulunduğu bölgedir. Hassasiyetin kaynağı ise vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen arkasında bulunan Skene bezleridir. Cinsel ilişki sırasında bu bölge uyarılırsa PDE5 adlı protein salgılar ve bu da kanda vajinal orgazm ı uyarmaktadır.

G noktası resimleri yeri nerede ve nasıl bulunur gibi sorgulamalarınız için www.e-cinsellik.net sitemizi ziyaret edin

nevra topalismailoğlu. dr. md

 

Op.Dr.Nevra Topalismailoğlu tarafından hazırlanmış olan   "Kadın Ve Hamilelik Mucizesi" isimli kitaptan alınmış tüm yazılar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Koruma Yasası kapsamında yasal koruma altındadır.