Op. Dr. Nevra  Topalismailoğlu - Jinekolog

Vajina Daraltma, Genital Estetik Lazer

Jinekolog Op.Dr.Nevra Topalismailoğlu

Lazerle Vajina Daraltma – Lazerle Vajina Yenileme -  Lazerle Vajina Estetiği Nedir..

Özellikle doğum sonrası veya ciddi bir kilo kaybı ile veya nadiren de doğum yapmamış kadınlarda vajinanın anatomik sebeplerne bağlı olarak genital bölgede ve özellikle vajen de şekil ve yapı bozıklukları olabilmektedir.

Vajina genişleme veya vajina şekil bozukluğu olan bir çok kadın ameliyat olmaktan korktuğu için bu sorunu göz ardı edebilmektedir. Fakat kronikleşen bu sorun zamanın ilerlemesi ile de psikolojik faktörler de eklenir ve sonuç olarak cinsel sorunların başlamasına ve kadında özgüven eksikliğine yol açabilmektedir.

Günümüzde bir çok merkezde Lazerle Vajina Daraltma – Lazerle Vajina Yenileme -  Lazerle Vajina Estetiği uygulanmaktadır. Çok yeni olan bu yöntemin sonuçları tartışmalıdır. Lazer ışınlarının yeni kolajen üretimini tetiklemesi ve sonuçta  yeni kolajen lifleri oluşması ve kısmi olarak vajinal kanalda yenilenme ve daralma mantığına dayanmaktadır.

 Etkisi sınırlı ve tartışmalı olabilen bu uygulamadan  fayda görüp görmeyeceğiniz kadın doğum uzmanınız tarafından kararlaştıracaktır.

vajina estetiği, labioplasti
genital estetik resimleri
klitoris estetiği resimleri